„Z biblioteką w plener”
31 lipca 2018

We wtorek, 17 lipca 2018 r. Ludwińska Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Łuczeńczyka zorganizowała  IV rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”.
Tradycyjnie już, w ciepłe przedpołudnie, obok biblioteki spotkali się bibliotekarze i czytelnicy w różnym wieku ( przedział wiekowy naszych uczestników to  2 – 70 lat), którzy postanowili wzorem lat ubiegłych aktywnie spędzić dzień na powietrzu. Po krótkim powitaniu uczestników, rozdaniu koszulek oraz po przybliżeniu zasad bezpiecznej jazdy, o godz. 10:00 ruszyli w drogę. Trasa wycieczki wiodła z Ludwina nad jezioro Zagłębocze, gdzie po krótkiej przerwie wyruszyli do filii bibliotecznej w Piasecznie, która w tym roku była miejscem docelowym. Po przyjeździe na uczestników rajdu czekały pieczone kiełbaski, kawa, herbata i pyszne ciasta. Podczas pikniku odbył się konkurs z wiedzy o Gminie Ludwin. Quiz składał się m.in. z pytań o herb Ludwina, liczbę bibliotek i szkół na terenie gminy, ilość jezior, powierzchnię gminy, a także ilość sponsorów. Podczas zabawy zostali wyłonieni trzej zwycięzcy, którzy otrzymali pamiątkowe kubki. Nagrodę otrzymał także najmłodszy uczestnik quizu, oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik rajdu. Cała długość trasy wyniosła ponad 40 kilometrów, którą pokonało 37 rowerzystów.
Organizacja rajdu wymagała zaangażowania wielu osób i firm, których wsparcie pozwoliło uatrakcyjnić rajd i zapewnić jego uczestnikom poczęstunek oraz doskonałą zabawę.
Sponsorami tegorocznego wyjazdu byli:

– Apteka mgr farm. Marzena Grabowska – Ludwin
– Bank Spółdzielczy w Cycowie Oddział w Ludwinie
– „BRAMAX” Urszula i Piotr Janocińscy – Zezulin Pierwszy
– Bramy, przęsła, balkony – Krzysztof Huszaluk
– Gminna Spółdzielnia „SCh” w Ludwinie
– Gospodarstwo Rolno – Rybackie „Jezioro Łukcze” – Czesław Durys
– Mariusz Zabłotny – Usługi Transportowo-Handlowe
– Ośrodek Szkolenia Kierowców „TOMREX” – Ludwin
– „Pensjonat u Grzegorza” – Stara Wieś Kolonia 26
– Rafalscy J.H.J.S. – Zezulin Niższy
– Usługi asenizacyjne – Marian Czarnecki
– Wędliny u Jana – Dratów

 

 

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!