Zakończenie roku szkolnego w Dratowie
25 czerwca 2018

Koniec roku szkolny już za nami. Upragniony moment wytchnienia i zasłużonego odpoczynku stał się rzeczywistością. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 22 czerwca. Tradycyjnie uroczystość była poprzedzona mszą świętą w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Rogóźnie. Po godz. 9 wszyscy nauczyciele, uczniowie i ich rodzice zebrali się w Szkole Podstawowej w Dratowie, aby oficjalnie zakończyć mijający rok szkolny. Na uroczystym apelu Dyrektor szkoły, p. Katarzyna Hałas, podsumowała osiągnięcia uczniów, poinformowała zebranych o wynikach klasyfikacji rocznej. Następnie nadszedł lubiany przez wszystkich moment, wręczenie nagród za osiągnięcia w nauce oraz świadectw z wyróżnieniem. Nagrody książkowe jak zawsze zostały ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Dratowie. Dodatkowym powodem do dumy stała się wizyta Wójta Gminy Ludwin, p. Andrzeja Chabrosa, który w towarzystwie p. Joanny Guz z Referatu Oświaty Gminy Ludwin, wręczał uczniom stypendia za szczególne osiągnięcia. Uczniowie otrzymywali stypendia w trzech kategoriach:

  • za wysokie wyniki w nauce ze średnią ocen co najmniej 5,00 oraz oceną bardzo dobrą z zachowania;
  • za znaczące sukcesy w olimpiadach i konkursach wiedzy na szczeblu, okręgowym, wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym;
  • za szczególne osiągnięcia artystyczne lub sportowe o zasięgu co najmniej wojewódzkim.

Miło nam jest się pochwalić, iż w Szkole Podstawowej w Dratowie aż 24 uczniów spełniło jedno z wymienionym powyżej kryteriów.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody za osiągnięcia sportowe w badmintonie oraz nagrody czytelnicze za największa liczbę wypożyczonych książek w mijającym roku szkolnym.

Uwieńczeniem całej uroczystości stał się występ uczniów kl. IV – VII, którzy przygotowali krótką część artystyczną poświęconą zbliżającym się wakacjom. Jak zawsze mogliśmy liczyć na występ chóru szkolnego oraz solowe wykonanie piosenki przez uczennicę kl. VII, Asię Ludwikowską. Nad całością uroczystości czuwały p. Elżbieta Gregorowicz, p. Agnieszka Macuba, p. Justyna Słowik, oraz p. Wiktor Bodzak odpowiedzialny za poczet sztandarowy szkoły.

Rok szkolny zamykamy z pełnym przekonaniem, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Dratowie są wyjątkowi. Ich sukcesy są tego dowodem. Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom życzymy miłego zasłużonego odpoczynku od szkolnych obowiązków oraz udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Justyna Słowik

 

Fot. J. Miksiewicz – Zoch

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!