Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum
28 czerwca 2018

22 czerwca 2018 roku w hali sportowej przy Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów Gimnazjum Publicznego w Ludwnie. Dla 56 absolwentów był to ostatni dzień spędzony w murach miejscowej szkoły, bowiem od września uczęszczać będą do szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, po którym nastąpiło ślubowanie absolwentów gimnazjum. Po ślubowaniu głos zabrała pani Dyrektor Kinga Suprowicz podsumowując mijający rok szkolny. Następnie wręczyła uczniom wyróżniającym się w nauce nagrody książkowe, zaś 10 absolwentom- stypendia.

W bieżącym roku szkolnym 8 absolwentów Gimnazjum Publicznego w Ludwinie otrzymało stypendia naukowe. Warto zauważyć, że taką nagrodę można otrzymać tylko jeden raz- na koniec szkoły, wykazując się wysoką średnią ocen (min. 4,8) oraz przynajmniej bardzo dobrym zachowaniem na koniec każdego roku nauki w gimnazjum. By zasłużyć na stypendium sportowe (w tym roku otrzymało je 2 uczniów) należy zakwalifikować się do zawodów na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Przy przyznawaniu stypendium brane jest także pod uwagę zachowanie uczniów.

Pani Dyrektor podziękowała za przybycie licznie zgromadzonym Rodzicom absolwentów, a następnie wręczyła Listy Gratulacyjne Rodzicom uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce oraz tym Rodzicom, którzy w sposób szczególny pracowali na rzecz szkoły.

Po części oficjalnej przyszła kolej na przedstawicieli klas drugich, którzy w piękny sposób pożegnali swoich starszych kolegów. Oprócz okolicznościowych wierszy drugoklasiści razem ze swoimi z wychowawcami przygotowali dla absolwentów wyjątkowe pamiątki: kolorowe balony, do których przytwierdzili drobne upominki wraz ze specjalnymi dedykacjami dla każdego ucznia.

Następnie głos zabrali trzecioklasiści, którzy w części artystycznej, pełnej zarówno momentów wesołych jak i wzruszających, podziękowali indywidualnie każdemu pracownikowi szkoły za trzy wspólne lata. Do spersonalizowanych podziękowań dopasowana była dla każdej osoby piosenka, która podsumowywała wspomnienia absolwentów.

23 czerwca 2018 roku dla uczniów Gimnazjum Publicznego w Ludwinie rozpoczęły się upragnione wakacje. Życzymy by wszyscy uczniowie spędzili je w radosny i bezpieczny sposób, nabierając sił do nowych wyzwań w kolejnym roku szkolnym. Absolwentom zaś dodatkowo życzymy dostania się do wymarzonej szkoły!

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!