Zapraszamy na Tłusty Czwartek
13 lutego 2017

Gminna Ludwin, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie oraz Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Łęczyńskiego zapraszają do udziału w XVI Ludwińskim Święcie Smaków – Tłusty Czwartek. Impreza odbędzie się 23 lutego 2017 roku, początek o godz. 16.

W programie zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego wraz z degustacją potraw. Do tego konkursy, atrakcje taneczne dla dzieci, pokaz Cyrku O’Bimbolando oraz kilka niespodzianek. Ponadto odbędą się występy lokalnych artystów oraz laureatów konkursu „Magia Talentów 2016”. Na scenie zaprezentują się również zespoły Nokaut, Sonic i Ego.
Serdecznie zapraszamy na Tłusty Czwartek w Ludwinie, imprezę już niemal kultową, która z małego święta urosła już do rangi wydarzenia regionalnego.

[b]Warsztaty kulinarne[/b]
Imprezę „smakową” poprzedzą dwudniowe warsztaty kulinarne, które odbędą się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie 21 i 22 lutego. Skierowane są do mieszkańców gminy Ludwin. W ich ramach zostaną przeprowadzone zajęcia dotyczące tradycyjnych potraw regionalnych, które zakończą się wystawą i degustacją potraw regionalnych podczas Tłustego Czwartku. Uczestnikom zostaną zapewnione materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Zgłoszenia na warsztaty należy kierować do 17 lutego pod nr tel. (81) 75 70 360 – GCKiS lub 513 794 723 – Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Łęczyńskiego.
Udział w konkursie kulinarnym może wziąć każdy. Dla chętnych przewidziano następujące kategorie: 1. Potrawy regionalne pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i mieszanego. 2. Pierogi, ciasta, chleby i inne wypieki. 3. Napoje, nalewki i przetwory. 4. Potrawy dietetyczne. Uwaga, w tym roku została także utworzona nowa kategoria, dla dzieci i młodzieży: 5. Potrawy tradycyjne w nowoczesnym wydaniu. Na stronie internetowej GCKiS dostępny jest regulamin konkursu kulinarnego oraz karta zgłoszenia potrawy.
Joanna Zając

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!