Zaproszenie na spotkanie z pisarką Ewą Nowak
11 października 2012

23 października o godz. 13 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie odbędzie się spotkanie z autorką książek Ewą Nowak.

Na stronie internetowej pisarki znajduje się jej biogram:
Ewa Nowak – polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka. Urodzona w 1966 roku w Warszawie, wychowała się na warszawskim Powiślu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej (obecnie Akademia Pedagogiki Specjalnej) im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Mieszka na warszawskiej Białołęce. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – „Wszystko, tylko nie mięta”. Obecnie na rynku dostępnych jest już niemal trzydzieści tytułów.

Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości. Misja Ewy Nowak polega na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu. Jej twórczość wyróżnia się głębią psychologiczną i wielowymiarowością postaci, również tych drugoplanowych. (…)
Jednym z ważniejszych tematów, z jakimi zmierzyła się Ewa Nowak, jest temat miłości dzieci, niepodjęty do tej pory w literaturze polskiej. Za książkę „Pajączek na rowerze” otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Inny ważny, podjęty przez autorkę temat to zagadnienie przemocy psychicznej w związku młodzieżowym. W 2009 roku powieść „Bardzo biała wrona” otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatura młodzieżowa. Powieść ta rzuca nowe światło na zagadnienie obrony przed przemocą i stawia pytanie, czy konieczność przeciwstawienia się agresorowi, propagowana przez współczesną myśl psychologiczną, na pewno jest wyborem dobrym. (…)
Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy miejscowej bibliotece, a sfinansowane zostanie przez Instytut Książki.