Zaproszenie na warsztaty kulinarne i Tłusty Czwartek
7 stycznia 2016

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Powiatu Łęczyńskiego zapraszają mieszkańców gminy Ludwin do udziału w XV Ludwińskim Święcie Smaków – Tłusty Czwartek oraz do uczestnictwa w organizowanych z tej okazji warsztatach kulinarnych. Impreza odbędzie się w dniu 4 lutego 2016 roku.

Dwudniowe warsztaty kulinarne, które odbędą się w Centrum Spotkań Kulturalnych Mieszkańców w Ludwinie w dniach 2 i 3 lutego br. Skierowane są do mieszkańców gminy Ludwin. W ich ramach zostaną przeprowadzone zajęcia dotyczące tradycyjnych potraw regionalnych, które zakończą się wystawą i degustacją potraw regionalnych podczas Tłustego Czwartku. Uczestnikom zostaną zapewnione materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć.

Zgłoszenia należy kierować pod nr tel.:
Gminne Centrum Kultury i Sportu – (81) 7570360
lub Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Łęczyńskiego – 512916187

REGULAMIN KONKURSU KULINARNEGO
Organizator :
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie i Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Łęczyńskiego.
Czas i miejsce realizacji:
4 lutego 2016 r. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie.
Cel konkursu:
1. Promowanie Gminy Ludwin poprzez niepowtarzalne smaki rodzimych potraw.
2. Zgromadzenie wiedzy o oryginalnych potrawach tradycyjnych wytworzonych w gospodarstwach domowych oraz przez rzemieślników.
3. Poszukiwanie produktów charakterystycznych dla danej gminy i wsi, które mogą stać się wizytówką regionu.
4. Możliwość wykorzystania specyficznych walorów danych potraw w żywieniu.
5. Ubieganie się o zarezerwowanie potrawy jako produktu lokalnego, tradycyjnego z terenu Gminy Ludwin i powiatu łęczyńskiego.
Kategorie oceny:
1. Potrawy regionalne pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i mieszanego.
2. Pierogi, ciasta, chleby i inne wypieki.
3. Napoje, nalewki i przetwory.
4. Potrawy dietetyczne.
Kryteria oceny:
– smak potrawy,
– tradycyjność,
– oryginalność,
– estetyka,
-sposób podania.
Zasady udziału w konkursie:
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest prawidłowe wypełnienie i dostarczenie Karty Zgłoszenia potrawy do dnia 29.01.2016 r. do Gminnego Centrum Kultury i Sportu lud do sekretariatu w Urzędzie Gminy lub do Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Łęczyńskiego w Łęcznej oraz wykonanie potrawy i dostarczenie jej na konkurs w dniu 4.02.2016 r. do Gminnego Centrum Kultury i Sportu/hali sportowej w Ludwinie do godziny 15.00. Oceny dokona komisja w wyżej wymienionych kategoriach. Wszystkie potrawy zostaną nagrodzone.
Potrawy biorące udział w konkursie będą przeznaczone do degustacji dla uczestników imprezy.
OSOBY, KTÓRE ZDOBYŁY I MIEJSCA W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH W ROKU 2015 R. SĄ WYŁĄCZONE Z KONKURSU W TEJ KATEGORII.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!