Zatrzymani w półfinale
28 stycznia 2014

Zwycięstwem rezerw Górnika Łęczna zakończył się turniej halowej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Ludwin. W pełnym dramaturgii finale „zielono-czarni” pokonali Sokoła Konopnica dopiero w konkursie rzutów karnych. W regulaminowym czasie żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki.

Spotkanie o pierwszą lokatę było zacięte, ale pomimo okazji z obu stron bramkarze zdołali zachować czyste konto. Podczas rzutów karnych też odegrali czołowe role. Gracze z Łęcznej i Konopnicy potrzebowali aż siedmiu prób, aby rozstrzygnąć losy turnieju. A ostatnie strzały należały właśnie do golkiperów – Marek Kowalik z Górnika II kopnął z 7 metrów do siatki, a Paweł Borzęcki z Sokoła nie wykorzystał swojej szansy. – Do wygrania imprezy zabrakło nam bardzo mało – mówi szkoleniowiec Sokoła Dominik Malesa. – W finale trafiliśmy w słupek i poprzeczkę, a potem jeszcze mogliśmy wykorzystać decydujący rzut karny. W dodatku mieliśmy dwie takie możliwości! Ale konkurs karnych zawsze jest pewnego rodzaju loterią. Mimo to jestem podbudowany, że w tym w składzie zaszliśmy wysoko w klasyfikacji końcowej. Do Ludwina pojechali ze mną ludzie, którym zależy na graniu i teraz wiem na kogo mogę liczyć. Zadowolony jestem również z punktu widzenia szkoleniowego. Ten turniej był fajnym urozmaiceniem w ciężkich treningach oraz okazją do spotkania wielu znajomych. Poziom zawodów pod względem sportowym i organizacyjnym był naprawdę wysoki. Jak się uczyć, to od najlepszych. Wcześniej nie byliśmy zapraszani na podobne turnieje, ale widać, że Sokoła i gminę Konopnica ktoś wreszcie zaczął doceniać. W przyszłym roku też chętnie przyjedziemy do Ludwina – dodał.
Trzecie miejsce zajął pierwszy zespół Ludwiniaka, a czwarte druga ekipa gospodarzy. – Marzył nam się finał, jednak gra się tak, jak pozwala przeciwnik. A nam zawodnicy Górnika II i Sokoła stanęli na drodze w półfinałach. Ale i tak mam powody do satysfakcji, bo ulegliśmy drużynom wyżej notowanym, które pokazały dobrą i wyrachowaną piłkę nożną – przyznał trener Ludwinika Mariusz Marzec.
Najlepszym zawodnikiem imprezy został Karol Bujak (Górnik II), najlepszym bramkarzem Marek Kowalik (Górnik II), a koronę króla strzelców wywalczył Łukasz Skaraczyński (Sokół), który w sumie zdobył pięć goli. Puchary i statuetki wręczył wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros. – Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w naszym turnieju oraz gratuluję zwycięzcom. Każdej z drużyn biorącej udział w zmaganiach składam podziękowania za wspaniałą grę i wysoki poziom sportowy. Jestem pod wrażeniem jakości meczów, które były wyrównane, zacięte i dostarczyły ogromnej porcji emocji – powiedział wójt.
Grupa A: Ludwiniak Ludwin I – Grom Sosnowica 1:0 (G. Szymaniak) * Pogoń 07 Perła Lubartów – Sokół Konopnica 1:1 * Ludwiniak I – Pogoń 07 Perła 1:1 (G. Sajnaj) * Grom – Sokół 0:2 * Grom – Pogoń 07 Perła 4:1 * Sokół – Ludwiniak I 3:0.
1. Sokół 3 7 6-1
2. Ludwiniak I 3 4 2-4
3. Grom 3 3 4-4
4. Pogoń 3 2 3-5
Grupa B: Ludwiniak Ludwin II – Związek Zawodowy Górników w Polsce przy LW Bogdanka S.A. 3:1 (W. Pasiak, M. Grzesiuk, M. Dzięcioł) * Górnik II Łęczna – Błękit Cyców 3:0 * Ludwiniak II – Górnik II 1:1 (M. Dzięcioł) * ZZG – Błękit 3:4 * ZZG – Górnik II 0:1 * Błękit – Ludwiniak II 1:1 (P. Czubacki).
1. Górnik II 3 7 5-1
2. Ludwiniak II 3 5 5-3
3. Błękit 3 4 5-7
4. ZZG 3 0 4-8
Wyniki, półfinały: Sokół – Ludwiniak II 2:1 (P. Czubacki) * Górnik II – Ludwiniak I 1:0 * mecz o 5 miejsce: Błękit Cyców – Grom Sosnowica 5:0 * mecz o III miejsce: Ludwiniak I – Ludwiniak II 4:0(K. Karasiński 2, K. Sobów, S. Skorupski) * finał: Górnik II Łęczna – Sokół Konopnica 0:0, rzuty karne 3:2.
Górnik II: Marek Kowalik, Karol Bujak, Adam Osiecki, Jacek Sowa, Kamil Dubicki, Jacek Tymosiak, Kamil Jaszuk, Patryk Błaziak.
Sokół: Paweł Borzęcki, Marcin Mielnicki, Jarosław Wójcik, Marcin Gospodarek, Michał Krusiński, Mateusz Gołębiowski, Kamil Dudek, Łukasz Skaraczyński.
Ludwiniak I: Andrzej Macieńko, Karol Sobów, Grzegorz Sajnaj, Łukasz Koza, Kamil Szymaniak, Sławomir Skorupski, Karol Karasiński, Grezgorz Oniszczuk, Grzegorz Szymaniak, Karol Niziołek.
Ludwiniak II: Piotr Mika, Grzegorz Ogórek, Paweł Czubacki, Wojciech Kruk, Wojciech Pasiak, Paweł Szalast, Marek Dzięcioł, Damian Karasiński, Tomasz Dziadko, Mateusz Grzesiuk.
Klasyfikacja końcowa: 1. Górnik II Łęczna, 2. Sokół Konopnica, 3. Ludwiniak I, 4. Ludwiniak II, 5. Błękit Cyców, 6. Grom Sosnowica, 7. Pogoń 07 Perła, 8. ZZ Górników.
Fot. Sebastian Saczewa

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!