Zawodnicy z Ludwina na Narodowych Dniach Badmintona w Zakopanem
15 października 2018

W dniach 10-14 w Zakopanym odbyły się trzecie Narodowe Dni Badmintona.  Naszą Gminę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dratowie  Michalina Krupa i Adam Bodzak oraz uczniowie Gimnazjum Publicznego w Ludwinie: Zuzanna Kasperek, Agnieszka Siedlecka, Gabriel Banach i Jakub Wac. Naszej drużynie towarzyszyła Pani Dyrektor Gimnazjum Kinga Suprowicz.  W pierwszym dniu odbyła akademia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.  W uroczystości udział wzięli ministrowie Kancelarii Prezydenta, Sportu i Turystyki oraz Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie w postaci szkolenia na temat „Wspieranie osób niepełnosprawnych  fizycznie i umysłowo do uprawiania sportu”. W drugim dniu był rozgrywany turniej badmintona, w którym Lubelszczyznę reprezentowało  75 zawodników. Nasz reprezentant Adam Bodzak potwierdził przynależności do najlepszych zawodników zajmując II miejsce w kategorii 15-17 lat przegrywając  w finale z 17-letnim zawodnikiem z Suwałk  a Michalina Krupa, Zuzanna Kasperek, Agnieszka Siedlecka, Gabriel Banach i Jakub Wac, dotarły do ćwierćfinału zajmując 5-8 miejsce. W kategorii startowało 120 zawodników z całej Polski. Po męczącym turnieju przyszedł czas na zasłużony odpoczynek w Aqaparku.  Następny dzień spędziliśmy na zwiedzaniu pięknej Ziemi Zakopiańskiej : Kasprowy Wierch kolejką linową, Giewont, Gubałówka, Krupówki  i Dąb Stulecia, który był posadzony 11.11.1918 roku. Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki. Ostatniego dnia odbyło się szkolenie instruktorów i trenerów, w którym udział wzięli czołowi zawodnicy Polscy oraz paraolimpijczycy. Czas szybko minął a my pełni wrażeń i nowych znajomości wróciliśmy do domu.

 

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!