Złote i diamentowe gody
14 czerwca 2018

W dniu 8 czerwca w Urzędzie Gminy w Ludwinie sześć par świętowało jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego. – Jesteście dla nas wzorem do naśladowania, swoim życiem wskazujecie wszystkim drogę do postępowania. Wasza postawa, miłość, cierpliwość i wytrwałość zasługują na najwyższe uznanie – podkreślił wójt Andrzej Chabros.

Piękne jubileusze złotych godów obchodzili: Stanisława i Władysław Wilczkowie, Zofia i Edward Krupowie, Janina i Alfred Nikiszynowie, Alina i Franciszek Siegiedowie, Marta i Stanisław Jachymkowie oraz Zofia i Wiesław Kawalerscy. Dwie pierwsze pary świętowały także 60 rocznicę wspólnego życia. „Rekordziści” – państwo Wilczkowie, swój ślub cywilny zawarli w 1951 roku!

– Szanowni jubilaci! Gdy pięćdziesiąt lat temu, a niektórzy z Was nawet przed sześćdziesięciu laty, wstępowaliście w związek małżeński, byliście otoczeni uśmiechniętymi i radosnymi twarzami Waszych bliskich: rodziców, rodzeństwa, krewnych i przyjaciół – mówił wójt. – Życzyli Wam oni zdrowia i wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. Z pewnością towarzyszyła Wam wtedy mniej lub bardziej dostrzegalna nuta obawy i zatroskania u progu startu w nieznaną przyszłość. Jednak pełni odwagi i młodzieńczego zapału śmiało weszliście w nowe, wspólne życie. Ono nauczyło was wiele – szanować człowieka, wielkość związku małżeńskiego, zahartowało cierpieniem. Pozwoliło Wam również ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie, a bogactwem serca swego i nabywanego doświadczenia rozwijać oraz doskonalić założoną wówczas rodzinę. I dziś pewnie, kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce waszego trudu nie żałujecie tych wspólnie przeżytych dni, tych spędzonych razem lat, bo wiecie, że te szczęśliwie 50 czy 60 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód oddania drugiej osobie i zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To także niezaprzeczalny wzór zgody i głębokiego uczucia dla tych wszystkich, którzy dzisiaj, podobnie jak wy przed laty, decydują się połączyć węzłem małżeńskim – dodał Andrzej Chabros.

W trakcie uroczystości czcigodni goście udekorowani zostali przyznanymi przez Prezydenta RP specjalnymi odznaczeniami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Dodatkowo małżeństwom obchodzącym swoje 60-lecie wręczone zostały dyplomy gratulacyjne wójta gminy Ludwin. Wzruszeni jubilaci otrzymali także kwiaty, upominki oraz moc gratulacji i życzeń. Na gości czekała również lampka szampana i słodki poczęstunek, przy których odżyły dawne wspomnienia…

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!