Biblioteczny ,,Escape Room”
31 lipca 2018

Jedną z wielu atrakcji podczas obchodów IV Święta Chleba i Makaronu, był organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Andrzeja Łuczeńczyka, Biblioteczny ESCAPE  ROOM.
Escape Room to nie tylko pomysł na dobrą zabawę uczestników, dzięki której wzbogacają oni swoją wiedzę i lepiej poznają bibliotekę. To także powód by spojrzeć na bibliotekę w zupełnie nowej, odkrywczej perspektywie. Jest  to odmiana gier organizowanych w zamkniętej przestrzeni w tym wypadku na terenie naszej biblioteki. Głównym zadaniem uczestników jest rozwiązywanie powiązanych ze sobą zadań. Po ich pokonaniu i znalezieniu klucza w wyznaczonym czasie, gracze mogą opuścić pomieszczenie. Przeniesienie Escape Roomu do biblioteki, pozwala na wciągnięcie uczestników w działanie wokół wcześniej nie znanych treści lub wiedzy. Jednak przede wszystkim to okazja do świetnej zabawy. Autorką i scenografem całej zabawy była Pani Żaneta Tryk. Trzeba jednak zaznaczyć, że przygotowanie i wymyślenie zagadek wymaga mnóstwo czasu i często towarzyszy temu istna burza mózgów. Do zabawy włączyły się 4 drużyny, ogółem 20 osób w różnym przedziale wiekowym. Ostatecznie najlepsza drużyna ukończyła Escape Room w czasie 25minut i 16sekund i otrzymała nagrodę główną z rąk dyrektor biblioteki Pani Elżbiety Kuczyńskiej. Pozostałe drużyny po zaciekłej i emocjonującej walce otrzymały nagrody pocieszenia ufundowanie przez firmę POL-MAK z Ludwina.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!