Przesiewowe badania w kierunku Boreliozy
9 lutego 2022

Przesiewowe badania w kierunku Boreliozy pod patronatem Wójta Gminy Ludwin i Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej.
Zapraszamy osoby zainteresowane w najbliższą sobotę 12 lutego 2022 r. w godz. 9.00-13.00
na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku boreliozy.
Zapisy w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie osobiście
lub tel. 81 7570087.

Ponieważ Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej, z racji wykonywania zadań ratowniczych często na terenach zielonych i zadrzewionych należą do grupy osób szczególnie narażonych na możliwość ukąszenia przez kleszcze, zwracamy się do Państwa z propozycją skorzystania z możliwości bezpłatnych badań testowych wykrywających BORELIOZĘ mogącą powodować m.in.:
• bóle mięśni i stawów,
• bóle głowy,
• ogólne osłabienie,
• nierównomierne bicie serca bez wyraźnej przyczyny,
• drętwienia kończyn i niedowłady,
• dolegliwości stawowo-mięśniowe.
W ramach projektu „Stop boreliozie!” z osobami zainteresowanymi jest przeprowadzany wywiad/konsultacja o charakterze medycznym, który obejmuje:
• wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych,
• test ELISA (badanie polega na pobraniu krwi, nie trzeba być „na czczo”),
• jeśli test ELISA dał wynik pozytywny, wskazujący na zakażenie Uczestnik otrzymuje skierowanie na test weryfikacyjny Western-Blot (badanie polega na pobraniu krwi, nie trzeba być „na czczo”),
• jeśli wynik testu Western-Blot potwierdził że osoba badana ma boreliozę powinna podjąć leczenie w poradni chorób zakaźnych w ramach świadczeń NFZ.

W projekcie mogą uczestniczyć osoby od 15 roku życia ( osoby niepełnoletnie z pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych)
Projekt jest realizowany przez:
• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej
• Proponujemy zorganizowanie takich badań na terenie Państwa Gminy w wyznaczonym miejscu.
• Osoba do kontaktu Krzysztof Bojarski 665270326
Programy polityki zdrowotnej współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
Projekt realizowany do 30.06.2022 r.

oświadczenie (003) 2